כך תשמרו על הביוב שלכם

כך תשמרו על הביוב שלכם

למרות שמדובר כנראה על דבר שאינכם חושבים עליו בכל בוקר או בכלל, הרי שלביוב תפקיד חיוני וחשוב בשמירה על איכות החיים שלכם. ללא הימצאותו של ביוב תקין, אתם עלולים לסבול לא מעט. אז מאחר ואינכם רוצים להתעסק בביוב, לנסות לפתור בעיות הקשורות בביוב או להחליף אינסטלטור בתפקידו, הרי שהמעט שתוכלו לעשות הוא לבצע טיפול מונע שישמור על הביוב שלכם, וגם על איכות החיים שלכם. כל הטיפים לשמירה על ביוב תקין – כאן לפניכם.

 

1.היכן נמצא קו הביוב שלכם?

הדבר החשוב ביותר בעת שאתם רוצים לתכנן תכנית לשמירה על קו הביוב, הוא להבין קודם כל היכן הוא נמצא. בעת שתדעו היכן נמצא קו הביוב שלכם, תוכלו לנקוט במספר אמצעים שונים ומקדמי בטיחות שיבטיחו לכם את תקינותו במסגרת האפשרויות שלכם.

 

2.גרים בבית פרטי? אל תשתלו בסמוך לביוב

אם הינכם גרים בבית פרטי עם גינה וחצר גדולה, אתם לבטח רוצים לשתול לא מעט צמחים, פרחים ועצים. מובן שתרצו לעשות זאת, אך חשוב שתשמרו על קו הביוב שלכם בדרך. בעת שתשתלו צמחים שונים הסמוכים אל קו הביוב, אתם מסתכנים בכך שהצמחים ירצו בקרבת הביוב, וכך יחסמו את הגישה אליו, או במקרים אחרים אף לחדור אל הביוב ולסתום אותו.

 

3.להחנות את הרכב רק בחניה

המון פעמים בסוף היום, כל מה שאתם חושקים בו הוא לרדת מהרכב שלכם ולהגיע כבר לביתכם. לא אחת, אתם יכולים בתמימות להחנות על הביוב וכך לגרום לפגיעה ממשית בו. על קו הביוב שלכם אתם לא אמורים להניח דבר, אלא לשמור אותו כפי שהוא. בעת שתחנו עליו, הרי שאתם מניחים משקל עצום עליו, וכתוצאה מכך עלולים לפגוע בצינור שבו ועל כן במערכות שלמות בביתכם.

 

4.לא זורקים כל דבר לשירותים

חשוב מאד לסנן את החומרים שאתם זורקים אל פתח האסלה שלכם, תוך שתבינו כי ישנה השפעה עצומה של החומרים הנשלכים פנימה על תפקוד הביוב שלכם. הדבר היחיד שצריך לעבור בפתח השירותים הוא נייר טואלט המיועד למעבר, וכל יתר החומרים נשארים בחוץ. לא מעטים אלו המשליכים פנימה צמר גפן, מגבונים, נייר מגבת, חוט דנטלי ושלל חומרים שמוטב שתשליכו לפח האשפה בביתכם, ולא אל פתח האסלה. במידה ונוצרה סתימה, הסתייעו בשירות של אינסטלטור לפתיחתה במהרה.

 

5.כיור המטבח שלכם אינו פח אשפה

לעתים, נוח לזרוק פסולת רבה אל תוך כיור המטבח. התחושה היא שהמים שעוברים פשוט ינקו את כל הלכלוך מבלי שנגעתם בפסולת. חשוב שתדעו, כי כיור המטבח אינו בנוי למעבר של פסולת, ובעיקר לא לשמנים. לאחר טיגון במטבח הביתי, הדבר הנוח ביותר לכאורה הוא לשפוך את השמן אל כיור המטבח, אך בפועל מה שעושה השמן הוא לפגוע בצנרת שלכם. סתימות רבות נגרמות בעקבות שמנים העוברים דרך הכיור, ובמצב כזה, עליכם לקרוא ללא אחר מאשר אינסטלטור.