כמה עולות פרגולות חשמליות

כמה עולות פרגולות חשמליות

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות, יותר ויותר אנשים אשר בוחרים להתקין פרגולות חשמליות, בין אם זה בחצר, בגינה או במרפסת המבנה, בין אם הוא פרטי ובין הוא מסחרי או עסקי. הבחירה בפרגולה זו באה לאור ההבנה, שהיא יכולה להשתלב מבחינת העיצוב במקום וכן היא הרבה יותר פרקטית ונוחה לשימוש.

לפני שניכנס לשאלות כגון עלויות כלכליות של רכישה והתקנת פרגולות חשמליות, נסביר בקצרה מה זה אומר ומה המשמעות של פרגולה חשמלית. הרי לא מדובר בפרגולה רגילה, בהיבטים שונים ויש להם השפעה על האופן בה אנחנו יכולים ונרצה להשתמש בה.

לפני שנתחיל בהסבר, חשוב לציין, פרגולות חשמליות יכולות להיות מותקנות במקומות פתוחים שונים, הן במבנים פרטיים והן במבנים אחרים, הבחירה להתקין פרגולה בכלל ופרגולה חשמלית בפרט, צריכה להישקל על פי שיקולים של צרכים, מקום, סגנון עיצוב וכן על פי שאלה של עלויות. השאלה אם לבחור פרגולה חשמלית או רגילה, היא גם שאלה של נוחות ועד כמה, ההבדל יכול להיות מהותי עבורנו מבחינה פרקטית.

מה זו פרגולה חשמלית וכיצד משתמשים בהכמה עולות פרגולות חשמליות3

הרעיון של פרגולה חשמלית הוא מאוד פשוט, מדובר בפרגולה מתכווננת, אשר ניתן לשנות בצורות שונות את אופי פתיחת הגג שלה. בין אם זה לגבי גודל הפתיחה ובין אם זה לגבי הזוויות של הפתיחה.

הרעיון הוא, במקום שהפרגולה תכסה את כל האזור עליו היא ממוקמת כל הזמן, אנחנו יכולים לכסות אזור חלקי לפרקים, בעזרת פתיחה וסגירת של הפרגולה. זה נעשה באמצעות לחיצת כפתור אשר משנה את גג הפרגולה בצורות שונות.

כמה זה עולה לנו?

כשאנחנו מסתכלים על פרגולות חשמליות, אנחנו צריכים לבחור את העלויות על פי מספר נקודות. עלות הפרגולה, עלות התקנה וכן עלות השימוש והתחזוקה.

באופן מהותי, ולא מפתיע, עלות הרכישה של הפרגולה הוא הגורם העיקרי בסך העלויות. אנחנו מדברים על פרגולה שעלותה יכולה להגיע לסכומים של מעבר ל-1000 שקל. העלות נקבעת על פי גודל השטח של הפרגולה, וכן הסוג שלה. אם זו פרגולה עם תריסים נפתחים באופן מלא, חלקי, ועוד.

עלות ההתקנה מגולמת לא פעם בעלות הפרגולה עצמה, על פי רוב גם כאן המחיר יכול להגיע לסכום של 1000 שקל. שוב, זה תלוי במיקום, בגודל ועוד. מן הסתם, אם מדובר בהתקנה שמתבצעת באזורים מבודדים, ייתכן שהמתקין יבקש עלות גבוהה יותר בגלל הוצאות נסיעה. חשוב לציין, שמבחינת התקנה, יש לקחת בחשבון חיבור למערכת החשמל או יצירת תשתית מתאימה, אם היא לא קיימת במקום.

מבחינת עלויות אחזקה, הרי שהדבר תלוי באיכות הפרגולה, עד כמה שומרים עליה, כמה זמן היא מותקנת ועוד. בסיכומו של דבר, זה יכול להגיע לסכומים של מאות שקלים, אך שוב זה משתנה בהתאם למקרה ולסוג הטיפול שיש לבצע בפרגולה.