סוגי מחיצות זכוכית וקירות זכוכית – לבית, למשרד או לעסק

סוגי מחיצות זכוכית וקירות זכוכית – לבית, למשרד או לעסק

קירות זכוכית הם טרנד ארכיטקטוני שמייצג את דור ההייטק. בנייני קומות רבים, בעיקר בנייני משרדים ומרכזי קניות גדולים, מעוצבים עם קירות זכוכית שמעניקים להם מראה מודרני מרהיב וכמובן תחושת מרחב.

קירות אלה הם למעשה משטחי זכוכית גדולים ודקורטיביים שעברו תהליכי עיבוד וציפוי לחיזוקם וכך הופכת הזכוכית לעמידה בפני פגיעות. זכוכית התחילה את רומנה עם בנייני משרדים ועסקים עוד מזמן, כך הפכו קירות הזכוכית לאלמנט דקורטיבי גם בחלל הפנימי, וכיום הם אלמנטים פופולריים בעיצוב פנים של בתים ומשרדים רבים ברחבי העולם.

יתרונות הקירות ומחיצות הזכוכית למשרדים

משחקי תאורה – זכוכית היא  חומר שקוף, תכונה המאפשרת אשליית גודל ומשחקי תאורה. הקירות השקופים מאפשרים את הרחבת טווח הראייה כך חודרת תאורה טבעית לחללים הפנימיים. אך יש להקפיד על שלב התכנון, כאשר ממקמים את קיר הזכוכית החיצוני ביחס למקור התאורה. במידה והקיר ימוקם בצד בו השמש נמצאת רוב שעות היום, בזווית ברורה – החלל הפנימי עשוי להתחמם ולאבד וקיר הזכוכית מאבד את היתרונות שלו.

טיפ מגניב: אם ברצונכם להעניק למשרד מראה מתוחכם וממש מתקדם, ניתן להתייעץ עם חשמלאי להתקנת מערכת חשמלית סגורה בקיר הזכוכית – כך מתאפשרת הצגה של פרוייקטים, ישיבות וכו' על מחיצת הזכוכית בלא צורך במקרן, מסך או קיר לבן וריק ☺

תחושת מרחב – ארגון יעיל ומתעתע של החלל הפנימי; יתרון נוסף המתאפשר בזכות תכונת השקיפות של הזכוכית הוא יצירת חללים ארכיטקטוניים מרווחים, יפהפיים ומקוריים, ע"י הפרדה בין אזורים באמצעות סוגי מחיצות זכוכית למשרדים במקום קירות לבנים גסים;  

פרטיות – לקיר זכוכית שקוף יתרונות דקורטיביים רבים, אך יש כאלה שמעדיפים לשמור על פרטיותם מהרבה מאוד סיבות; לכן קיימים סוגי מחיצות זכוכית למשרדים העשויים זכוכיות חלביות, אטומות וכו'.  

סוגי מחיצות זכוכית למשרדים

זכוכית רפלקטיבית: אותה זכוכית שניתן לראות בעיצוב החיצוני של בנייני משרדים; מחזירת אור, במבט ראשוני נראית כמראה. בעלת יכולת סינון UV.

זכוכית חכמה: זכוכית מצופה המסננת קרינת שמש חזקה אך עם זאת מאפשרת חדירה מבוקרת של אור לחלל הפנימי. בעלת יכולת סינון UV.

זכוכית רבודה: שימושה העיקרי הוא בחללים הפנימיים. עשויה שתי שכבות משטחי זכוכית הדבוקים זה לזה, מה שמקנה לזכוכית הרבודה עמידות גבוהה בלי לפגוע במראה הדקורטיבי אלגנטי שלה.

 

מחיצות זכוכית אקוסטיות למשרד

סוגי מחיצות זכוכית וקירות זכוכיתהמחיצות האקוסטיות מעוצבות בתוספת מסגור אלגנטי מינימליסטי המבודד את הרעש שנוצר בחלל הפנימי. מסגרת האלומיניום הדקה מותקנת הן על מחיצת הזכוכית והן על מפתח הכניסה, היא מחפה באופן אלגנטי על מערכת איטום מגומי לא כל כך איכותי. לאיטום המרווח שבין המחיצה לבין המבנה חשיבות רבה במשרדים, לרוב מחיצות הזכוכית קיפו חדר ישיבות חשוב או פינות עבודה של מנהלים וכו' – מקומות שחלק מתפקידם לאפשר סביבה נוחה לקיום שיחות או פגישות פרטיות.

 

היתרונות מחיצות הזכוכית האקוסטיות במשרד

למחיצות הזכוכית האקוסטיות למשרדים יש את אותם היתרונות הפוקדים את מחיצת הזכוכית הסטנדרטית והן עומדות בכל התקנים לקירות זכוכית למשרדים; בנוסף, מחיצות אקוסטיות מזכוכית למשרדים מספקות עיצוב יעיל, בנוסף ליופיו – המחיצה השקופה אוטמת מרעשים, ובמקביל מאפשרת לשמור על קשר עין עם העובדים למרות שהדלת סגורה.

מחיצות מזכוכית אקוסטיות מותקנות במשרדים קטנים וגדולים כאחד והן מוצר חיוני בעיצוב חדרי מנהלה וחדרי ישיבות