סתימות ביוב בבית משותף

סתימות ביוב בבית משותף

כל בעיה ולו הקטנה ביותר יכולה להיות הרבה יותר מסובכת לטיפול כאשר היא מתרחשת בבית משותף. אפילו סתימות ביוב בבית משותף יכולות להיות מסובכות הרבה יותר לטיפול ולא רק בגלל הפן הביצועי אלא הפן הבירוקרטי והתשלום שמאחוריהם, מאשר סתימה רגילה. כיצד מטפלים בהן?

איך מגלים סתימה בביוב בבית משותף?

השלב הראשון בטיפול בסתימות בבית משותף הוא לגלות שיש סתימה. גילוי הסתימה יכולה להיות משוכה קשה מאוד שבמשך ימים ארוכים איש לא יבחין בה עד אשר יקרה דבר קיצוני יותר כמו למשל הצפה ממקום מפתיע באופן לא צפוי. סתימה בבית משותף יכולה להתגלות בעיקר על ידי ריחות רעים מאוד ועל ידי עובש על הקירות או הופעת רטיבות, ואלו יופיעו רק כאשר מים ייצאו ממקום אחר, מה שלא תמיד קורה באופן מיידי אם יש סתימה קטנה או חלקית. גילוי סתימה בבית משותף יכול להתבצע גם באופן מקצועי על ידי שימוש במצלמות תרמיות על ידי אינסטלטור בשרון או בכל אזור אחר בארץ.

מדוע חשוב לטפל בבעיה כמה שיותר מהר?

אם יש סתימה בביוב בבית משותף חשוב לפתוח אותה כמה שיותר מהר כיוון שהיא מחמירה בכל רגע. חשוב לזכור כי הסתימה יכולה להיות פשוטה מאוד לטיפול והגרירה של הטיפול בה יכולה להיות לרעתכם, כאשר צריך לזכור כי לעתים כל מה שצריך זה שאיבת ביוב שתימשך כמה דקות. חשוב לזכור שהטיפול בה חייב להתבצע מהר מאוד בלי קשר למי אשם ומי משלם, כי בכל מקרה הטיפול יהיה מסובך יותר ויהיה נדרש גם שיקום הנזק שנוצר מההצפה שהסתימה יצרה לאחר מכן. הטיפול צריך להיות מהיר גם כדי שאיכות החיים של הדיירים לא תרד משמעותית.

כיצד נבחר את האינסטלטור המתאים למשימה?

כדי לקבל את הטיפול הטוב ביותר אתם חייבים לבחור באינסטלטור המתאים. אינסטלטור בשרון יכול להיות בחירה טובה לתושבי השרון ואינסטלטור בתל אביב יהיה בחירה טובה לתושבי תל אביב. חשוב לבחור את האינסטלטור מאזור מגורכם וכך הוא יגיע מהר יותר והמחיר שלו יהיה אטרקטיבי יותר, כי חלק מהמרכיבים שלו הוא המרחק שהוא צריך לעבור עד לבית הלקוח. חשוב לבחור אינסטלטור שיש לו ניסיון ספציפי עם שחרור סתימות ביוב בבית משותף וכך לא יהי ספק אם הוא יכול לפתור את הבעיה. חשוב גם לזכור צריך לספק לכם מחיר הוגן וכמובן אחריות על הטיפול.

מי צריך לשלם על התיקון הטיפול האינסטלטור?

אחרי שדיברנו על הטיפול של אינסטלטור בשרון בסתימות ביוב בבניין משותף צריך לדבר על מה שמטריד באמת: מי צריך לשלם על הטיפול? כאשר אינסטלטור מגיע לשחרור סתימה המחיר לא יהיה גבוה בדרך כלל ובטח לא כשהוא מתחלק בין כל הדיירים. השאלה היא האם כל הדיירים יתחלקו במחיר או שיש צורך שהדייר שגרם לסתימה ישלם עליה. אמנם היה יכול להיות נחמד אם רק מי שגרם לבעיה ישלם עליה אך זה לא ייתכן כאשר מדובר בסתימה. בסופו של דבר קשה לדעת מי יצר את הסתימה ומי לא ולכן כולם בדרך כלל ישלמו על התחזוקה הכללית של הביוב.

כמה אמור לעלות שחרור סתימה בבית משותף?

שחרור סתימה בבניין משותף על ידי אינסטלטור יכולה לעלות בין 400 ועד 800 שקלים בממוצע. יכול להיות שיהיו מחירים גבוהים יותר אך בדרך כלל המחיר ינוע בטווח הזה, וכמובן יש לבצע סקר שוק למי שרוצה להוזיל את העלויות. חשוב לזכור שיש חשיבות רבה גם לסוג הסתימה, לחומרה שלה וכמובן מועד הקריאה לאינסטלטור כי כול אלו משפיעים על המחיר.