עיצוב דירה חדשה לפני מעבר

עיצוב דירה חדשה לפני מעבר

עיצוב דירה חדשה לפני מעברעיצוב דירה חדשה 2

קניתם דירה חדשה? מזל טוב! קניית דירה היא בין הרכישות הגדולות ביותר שמבצעת משפחה ממוצעת, אם לא הגדולה מכולן. לאחר שסיימתם עם הבירורקרטיה, חתמתם על חוזה וסגרתם את כל קצוות העסקה – יש לכם בית חדש, וזה הזמן לעצב אותו. עיצוב דירה חדשה לפניי מעבר הוא מהלך חכם, שיאפשר לכם לעבור אל הבית החדש בראש שקט. אז מאיפה מתחילים? איך כדאי לעצב את הדירה החדשה שלכם?

טיפים לעיצוב מוצלח של דירה חדשה

אחד מהיתרונות הבולטים ביותר בדירה חדשה מקבלן הוא שהתשתיות כולן חדשות ושאין צורך בשיפוץ מעמיק לפניי המעבר. דירות חדשות נבנות בהתאם לסטנדרטים המתקדמים ביותר, הן מתוכננות להעניק לדיירים את מרב הנוחות – הן מבחינת המבנה עצמו והן מבחינת המיקום בו הפרויקט מוקם (לרוב פרויקטים חדשים נבנים בקרבת פארקים, מוסדות ממשלתיים, בתי ספר, דני ילדים וכל השירותים הנדרשים למשפחה) והתשתיות שלהן הן תשתיות מתקדמות שמבטיחות שקט נפשי בכל הנוגע לתקלות הנפוצות בדירות ישנות.

לכן, עיצוב דירה חדשה לפניי מעבר יהיה קל יותר מאשר עיצוב של דירה ישנה, בה לעתים קרובות נמצאים ליקויים ונדרש גם שיפוץ מקדים. איך מעצבים דירה חדשה? מה כדאי לקחת בחשבון?

 

להכניס צבע לחיים: אלו צבעים מומלצים לבית?עיצוב דירה חדשה

אם הבית שאתם גרים בו לבן פשוט כי אתם חוששים מצבע- המעבר לדירה חדשה הוא הזדמנות פז לשבור את החשש הזה ולגלות את היתרונות של צבעים בעיצוב הבית. לא צריך להיות מעצב כדי ליהנות מצבעוניות בבית; הדרך הנכונה לבחור צבעים לדירה החדשה שלכם היא להתייחס אליהם כאל גוונים במלתחה שלכם: מה שנכון לכם ללבוש, יהיה נכון "להלביש" בו את הקירות.

בחרו בגוונים שמדברים אליכם, בצבעים שנעימים לעין שלכם. החוק בצבע הוא שאפשר לשלב הכל מהכל, בתנאי שהתוצאה היא הרמונית. אתם יודעים כשזה הרמוני, כאשר נעים לכם להסתכל על זה.

איך בוחרים את הצבעים?

  • מומלץ להעזר במניפת צבע, ולאחר מכן לנסות לצבוע שטח קטן בקיר בגוון המבוקש ולבחון איך הוא מתקבל על הקיר והאם אתם אוהבים את התוצאה.
  • צבעים עזים – כמו צהוב בוהק, ירוק תפוח, או כל צבע עז אחר – יכולים להקפיץ ולשדרג את עיצוב החלל בצורה מדהימה. אך מומלץ לשלב אותם במינון מתון, מכיוון שיש להם נטייה טבעית להיות דומיננטים ולהשתלט. אפשר לשלב אותם בריהוט, בוילונות, או לצבוע חלק מהקיר, או אחד מהקירות בלבד.

בחירת ריהוט לדירה החדשהאיך לעצב דירה חדשה

ומה עם הריהוט? איך בוחרים רהיטים לדירה החדשה שלכם? ובכן, בחירת ריהוט מאוד תלויה בטעמכם האישי, אבל אם אף פעם לא גיבשתם לכם טעם אישי – המעבר לדירה החדשה הוא הדמנות טובה לחקור קצת את הנושא, לגלות מה יותר מדבר אליכם, ולעצב לעצמכם בית נעים ומסוגנן.

איך בוחרים סגנון עיצוב של רהיטים?

האינטרנט, כמו בכל תחום אחר, מקל עליכם את העבודה: פשוט הקלידו "עיצוב הבית" או "רעיונות לעיצוב הבית" בשורת החיפוש, והתבוננו בתוצאות. מה שמושך לכם את העין – הוא סגנון שמושך אתכם באופן טבעי, וכדאי ללכת בכיוון עיצוב של אותו הסגנון.

אם גיליתם שסגנון עיצוב הפנים שמדבר אליכם הוא עיצוב בוהמייני, או עיצוב כפרי, לדוגמה – השלב הבא יהיה לחפש (שוב בעזרת האינטרנט הנהדר) רהיטים שמעוצבים בהתאם. הפעם הקלידו "רהיטים בוהמיים" או "רהיטים כפריים" – וההיצע הרחב יאפשר לכם מגוון של שילובים אפשריים.

אתם לא צריכים להיות מעצבים בכדי לעצב את הדירה החדשה שלכם בצורה יפה ונעימה. כל שצריך הוא לשמור על ראש פתוח, לעשות מחקר קטן של סגנונות, ולשחק קצת עם הרעיונות בראש טרם העיצוב.

עוד טיפ חשוב הוא לא להגזים. גם אם התאהבתם עד מעל הראש בסגנון הבוהמייני למשל – גודש יתר של אותו הסגנון יוביל לחלל עמוס ומעוצב-יתר. הכניסו אלמנטיים מאותו הסגנון במתינות אל החלל, וכך תבטיחו את נקיון העיצוב. הבית יהיה שיקי ומעוצב, אך לא עמוס ומכביד לעין.