שיפוץ הבית באמצעות ניסור יהלום – איך לוודא ביצוע מושלם!

שיפוץ הבית באמצעות ניסור יהלום – איך לוודא ביצוע מושלם!

בין אם מדובר בבניין חדש, שיפוץ של בניין קיים או עבודות הריסה, שיטת ניסור יהלום היא השיטה הטובה ביותר כאשר מדובר בשבירה או שיפוץ של קירות או רצפת בטון. להב היהלום מכוסה בשבבי יהלומים, החומר הקשה ביותר בטבע, שמאפשרים ללהב לחתוך דרך כל חומר בניין, קשה ככל שיהיה.

להבי היהלום המשמשים לניסור בטון הם מכשירים עוצמתיים ולכן, אם זו הפעם הראשונה שאתה משתמש בלהב יהלום לניסור בטון, ישנם מספר כללים בסיסיים שאתה צריך להקפיד עליהם כדי לבצע את העבודה בצורה יעילה ובטוחה ולקבל תוצאות מושלמות.

הנה כמה מהכללים הבסיסיים לעבודה עם ניסור יהלום.

 

ציוד מגן הוא חובה

לפני שאתה מתחיל בעבודה, דאג שיהיה לך את כל ציוד הבטיחות ההכרחי כגון כפפות, משקפי מגן, פקקי אזנים ומגפי גומי בזמן שאתה מבצע את הניסור. לבוש המגן הוא חיוני לשמירה על הבטיחות שלך ולמניעת תאונות שעלולה לקרות באתר הבנייה.

 

דע מהו סוג הבטון שאתה מנסר

ישנם מודלים שונים של להבי יהלום המשמשים לחיתוך וניסור סוגים שונים של חומרי בטון. אתה צריך להתאים את הלהב המתאים לסוג הבטון שאותו אתה רוצה לנסר. לדוגמא, בטון מזויין, בטון שמעורב עם חומרים נוספים כגון קוורץ או בזלת או בטון רגיל ופשוט. אתה צריך לבדוק ולוודא אילו חומרים קיימים במבנה שאתה צריך לנסר כדי לבחור את להב היהלום המתאים למשימה.

 

בחר את שיטת ניסור היהלום המתאימה

מרבית הקבלנים מעדיפים להשתמש בשיטת ניסור היהלום הרטוב לפרויקטים של ניסור בטון, כאשר המים משמשים כדי לקרר ולשמן את הלהב בזמן פעולת הניסור.
השימוש במים במהלך הניסור עוזר למנוע התחממות יתר של להב היהלום ובכך, למעשה, שומר על אורך החיים של הלהב. בצורה כזו גם ניתן לשלוט ברמות אבק הבטון הרעיל שמשתחרר לאוויר במהלך הניסור.
יחד עם זאת, במידה ואין מקור מים זמין באתר הבנייה, שיטת הניסור היבש היא הבחירה המושלמת.

 

בחר נכון את להב היהלום

בחירה נכונה של להב היהלום המתאים לעבודה, גם מבחינת סוג הבטון שצריך לנסר וגם מבחינת שיטת הניסור שבחרת, היא הכרחית כדי להבטיח ניסור בטון בטוח, מהיר ומדויק.
בנוסף לסוג הלהב, צריך לקחת בחשבון את כוחות הסוס של המסור עצמו, מאחר וזה יכול לעזור לך לבחור את להב היהלום הנכון שיעמוד בכוח המנוע ולא יתחמם יתר על המידה.
גם הגודל קובע – בחר את להב היהלום עם הקוטר שמתאים בקלות ובמדויק למסור הבטון שבו תשתמש לעבודת הניסור, כדי למנוע תזוזות במהלך הניסור או חס וחלילה תקלה עם הלהב.