שיפוץ חדר אמבטיה

שיפוץ חדר אמבטיה

חדר אמבטיה איכותי יכול להחזיק מעמד כ 15 שנים לפני שיהיה צורך לשפץ אותו. חשוב לדאוג לחומרים איכותיים, לקבלן שיפוצים עם ידיים מיומנים וצוות מוכשר הכולל אינסטלטור מומחה, על מנת שעבודה זו תבוצע כמו שצריך וללא צורך בתיקונים חוזרים ונשנים. כמו כך, כאשר מתכננים את חדר האמבטיה, צריך לחשוב לטווח רחוק ולקחת בחשבן את המצב המשפחתי ואת הצרכים העתידיים ולא רק את צרכי ההווה. זאת יכולה להיות החלטה ששווה לא מעט כסף. להלן כמה טיפים שכדאי לקחת בחשבון.

העדיפו ניאגרה סמויה על גלויה

אם החלטתם לשפץ את חדר האמבטיה, כדאי להסתיר את הניאגרה ע"י הקרמיקה. כיום זה מה שעושים בכל פרויקט חדש שנמסר לדיירים מקבלן. זאת דרך הרבה יותר אסטטית ונעימה לעצב את השירותים ובמיוחד חשוב לעשות זאת בחדר האמבטיה. אפשר לשחק עם העיצוב, להדביק פסי בגווני אריחים שונים. חשוב מאוד לקבל הדמיות ממוחשבות, גם בחלק הזה של השיפוץ כדי לראות את האופציות העומדות לרשותכם.

מקלחון או אמבטיה?

מקלחון – אם חדר האמבטיה שלכם קטן, כל אינסטלטור יאמר לכם שהדרך הכי טובה להגדיל אותו, מלבד שבירת קיר בינו ולבין מרפסת השירות, היא להחליף את האמבטיה במקלחון. אם אתם לא מצליחים להיזכר מתי בפעם האחרונה עשיתם אמבטיה ואם אין לכם ילדים קטנים, כדאי לעבור למקלחון.

שיפור הניקוז –  אם כבר יש לכם מקלחון, אבל אתם עסוקים לגרוף מים אחרי כל מקלחת, או שהמקלחון עצמו מוצף אחרי שני שניות של שימוש, זה הזמן לשפר את הניקוז ולשנות את זווית זרימת המים כדי להקל על עצמיכם ביום יום. בחדרי אמבטיה קטנים ויחידות דיוק במרתף הבעיה בולטת במיוחד. אל תזניחו אותה, כי זה יעלה לכם יותר לתקן אותה כמה שנים לאחר מכן.

כדאי שיהיה אינסטלטור מומחה בצוות

בין אם אתם מתקינים או מסירים אמבטיה, אם המטרה שלכם היא ליצור ניקוז טוב או ליצור כמה פתחי ניקוז חדשים ורחבים יותר, כדאי שבצוות של קבלן השיפוצים יהיה אינסטלטור מומחה שלא רק מבין בהתקנת כלים סניטרים אלא גם בהחלפת צנרת. חשוב מאוד להשקיע בצנרת האיכותית ביותר לחדר האמבטיה, כי במקרה של פיצוץ צנרת, זאת עלולה להסתבר כעבודה יקרה של כמה אלפי שקלים ומה שעלול לגרום לכך שיהיה לכם צורך לעצב את חדר האמבטיה מחדש. במקרה כזה, הזול הופך ליקר מאוד.

כלים סניטריים

כאשר אתם מזמינים כלים סניטרים דרך הקבלן או דרך כל מקור אחר, חשוב מאוד לחשוב גם על הפרקטיקה ולא רק על היופי. למשל אם אתם נוהגים לחפוף את הראש בכיור, חשוב מאוד להתקין ברז ברבור ולא ברז שטוח. כמו כך, רצוי להעדיף כיור עמוק מאשר כיור רדוד בכלי שלא ייווצר מצב שהמים משפריצים לכל הכיוונים.