3 כללי 'עשה' ו'אל תעשה' בשילוב והתאמת גופי תאורה

3 כללי 'עשה' ו'אל תעשה' בשילוב והתאמת גופי תאורה

האפשרויות שלכם הן אינסופיות כשמדובר בהארת החללים בבית, אך משימת התאמת גופי התאורה יכולה להיות משימה מורכבת, היות ומובטחות לכם מגוון אפשרויות זמינות שעונות על ההעדפות שלכם, אבל באותה מידה, המספר העצום של האפשרויות מקשה על הבחירה הנכונה. ולמרות זאת, אל תתייאשו!

הטיפים הבאים יעזרו לכם להתמודד עם תהליך התקנת גופי תאורה, ועם קצת מזל, תוכלו אפילו ליהנות מהתהליך.

אז בואו נתחיל עם דיון על האפשרויות השונות שחשוב שתיקחו בחשבון. לכל חדר בבית או במשרד יש דרישות תאורה שונות, כך שאם אתם יודעים באיזה חדר אתם הולכים לעצב את התאורה, תוכלו לצמצם את האפשרויות שלכם.

בחירת אפשרויות תאורה

האפשרויות הנפוצות בהתקנת גופי תאורה כוללות:

חומר – אלומיניום, שחור, פליז, ברונזה, כרום, זכוכית, זהב, ניקל, כסף, או עץ.

גימור – מלוטש או וינטג'.

סוג התאורה – מבטא, סביבה, משימה.

סוג גופי התאורה – תאורת תקרה, נברשות, תליונים, מנורות ניידות, תאורת מסילה, תאורת רגיעה, תאורת מסלול, מתחת לארון או על הקיר.

סגנון – מסחרי, מודרני, כפרי, תאורת עבודה, קריסטל, מסורתי, או טרופי.

עכשיו, הצעד הבא הוא להבין איך לשלב את כל האפשרויות האלו כדי להאיר את החלל שתכננתם. מומלץ תמיד להתחיל לזהות את התחושה שאתם רוצים להשיג מגופי התאורה בחדר. הטיפים הבאים יעזרו לכם להתמודד עם פרויקט התאורה שלכם בקלות.

תאורת שכבות

תאורת שכבות היא הבסיס לכל מרחב מואר היטב. סגנון זה מסייע ליצור מימד, להאיר את הרהיטים, להגדיר מצב רוח ולשפר את הנראות של כל מקום. חשוב לוודא שלפחות שני סוגי גופי תאורה מותקנים בחדר: תאורת סביבה, או תאורת מבטא.

טיפ בונוס: חשוב לזכור לשלוט בנפרד בשכבות התאורה, כדי להשיג גמישות נרחבת למקרה שתרצו לשנות את סדר הרהיטים בחדר, וכך גם את מיקום גופי התאורה לאחר התקנתם.

יצירת נקודת מיקוד

נקודת המיקוד שלכם יכולה להיות אור קבוע אחד כמו נברשת מדהימה או מנורה ייחודית, אבל זה יכול להיות כל סגנון מועדף עליכם.

תאורה יכולה לשמש ככלי על מנת למשוך תשומת לב לפריט ריהוט כלשהו בחדר שאתם רוצים שהוא יהיה נקודת המיקוד, כמו פיסת אמנות או ספה מעוצבת. תאורת מסלול על הקיר משמשת במקרים רבים כדי להשלים את גופי התאורה, והיא מספקת כיוון שמושך את העין לנקודת המיקוד שבחרתם לחדר.

התאמת תאורה לחדרים פתוחים

יש מעברים פיזיים מוגבלים או מחסומים בתכנית עיצוב פנים של קומה פתוחה. בתכנון זה, חללי מגורים נפרדים משתלבים זה בזה ויוצרים חדר אחד גדול. לרוב תראו את מרחב הסלון, פינת האוכל והמטבח מחוברים. מומלץ שעיצוב הפנים של תכנית קומה כזאת יהיה עקבי על פני כל החדרים.

זה לא אומר שכל גימור של כל סגנון צריך להתאים, זה רק אומר שהעיצוב הכולל של כל שלושת החדרים צריך לזרום היטב יחד. סגנון טרופי בסלון, סגנון כפרי לפינת האוכל, וסגנון מסחרי ברחבי המטבח יגרום לבלבול בין כל שלושת החללים.

לכן מומלץ לבחור סגנון אחד לכל החדרים בתכנית קומה פתוחה, ולאחר מכן לבחור סוג של גופי תאורה לקביעה על התקרה וליצור מרווחים שווים ביניהם.